Proběhlé

12.04.2012

Fakultu biomedicínského inženýrství ČVUT Kladno

Garant

Prof. MUDr. Jozef Rosina, Ph.D.

Tato unikátní pomůcka umožňuje sestavení důležitých životních funkcí a fyziologických parametrů pacienta pomocí simulátorů a sledování těchto funkcí a parametrů reálnými zdravotnickými elektrickými přístroji. Jsou to například EKG simulátory, EEG simulátor, simulátor pro ověřování funkce měřičů neinvazivního krevního tlaku, simulátor pro ověřování funkce pulzních oximetrů, tester defibrilátorů, digitální analyzátor obsahu kyslíku v plynech a též ultrazvukový wattmetr. Jedná se o specializovaná zařízení, která umožňují provádět různě stupně kontroly funkce vybraných typů lékařských přístrojů, ale také umožňují efektivní trénink pro budoucí praxi.

Pokud nepojedete vlastním autem, je možné se do Kladna dostat autobusem z Prahy od metra Dejvická (trasa metra A): autobusy směr Kladno jezdí přibližně každých 15 min (linky 55 a 56 - stanoviště mají na ul. Evropská oproti hotelu "Diplomat", cca 50 m od východu z metra, výstup z 1. vagónu). Cesta trvá maximálně 30 min. Zastávka, na které v Kladně vystoupíte se nazývá nám. Sítná. Oproti zastávce uvidíte sedmipatrovou budovu Fakulty.