Proběhlé

Praktická výuka Lékařské biofyziky u magisterských studijních programů - Všeobecné lékařství a Zubní lékařství

20.01 - 20.01.2017

Garant

Úkolem stáže bylo seznámit případné uchazeče s náplní praktické výuky, kterou garantuje Ústav lékařské biofyziky Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci v rámci výuky předmětu kategorie A Lékařské biofyziky u dvou magisterských studijních programů Všeobecného lékařství a Zubního lékařství. Zájemci byli obeznámeni s hlavním záměrem garantujícího pracoviště, jehož snahou je zkvalitnit výuku prostřednictvím simulátorů moderních diagnostických metod. V posledních dvou letech byly do výuky začleněny nové elektrodiagnostické metody studující změny elektrických potenciálů při pohybech oka – elektrookulografie, byl nahrazen zastaralý Geiger-Müllerův čítač, bylo inovováno příslušenství k audiometrickému vyšetření sluchu, vytvořen model pro studium kinetiky proudění krve v cévách a zavedena úloha objasňující vznik membránového potenciálu.